Vítejte v naší školce v Kunraticích ve Frýdlantské výběžku na samém severu České republiky…

O naší mateřské škole

Jsme jednotřídní, vesnická mateřská škola s rodinným přístupem k našim nejmenším návštěvníkům.
Máme bohaté zkušenosti s přijímáním dvouletých dětí a jejich adaptací v kolektivu dětí starších, přičemž je naším cílem vést děti ke zvládání praktických dovedností a samostatnosti.
Součástí areálu naší školy je rozlehlá zahrada osázená ovocnými stromy a keři, jejichž plody s dětmi zpracováváme v kulinářských chvilkách. Naše děti se na péči o zahradu také podílí, čímž se učí základním dovednostem při práci s nářadím a péči o rostliny.
Systematicky se věnujeme přípravě předškoláků na vstup do první třídy a zároveň nabízíme různé kroužky včetně pravidelné logopedické prevenci.
Již několik let se účastníme projektů: Svět nekončí za vrátky, Cvičíme se zvířátky a Čtení nás baví.

Od března 2024 používáme Naše MŠ

NAŠE MŠ JE APLIKACE, KTERÁ RODIČŮM A MATEŘSKÉ ŠKOLE USNADNÍ VZÁJEMNOU KOMUNIKACI. DÍKY APLIKACI MÁTE NEUSTÁLE PŘI RUCE VEŠKERÉ AKTUALITY Z DĚNÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE, MŮŽTE VAŠE DÍTĚ PŘIHLÁSIT NA VYBRANÝ KROUŽEK NEBO SE IHNED DOZVÍTE O AKCÍCH KONANÝCH V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ.